Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 42 × 85 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | <500ml |
| Power (W) | 1w |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New, New |
| Showroom Location | None |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 220V |
| Power | 2.6KW |
| Dimension(L*W*H) | 308*700*850(MM) |
| Weight | 108 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Snack food factory |
| Machinery Function | Making Ice Cream |
| Raw material | Milk, Flour, Ice cream powder, Chocolate |
| Output product name | Soft Ice Cream Machine |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Compressor, condenser, evaporator, fan, motor |
| Machinery Test Report | Provided |
| Application | Ice cream |
| Body material | Stainless steel |
| Compressor | Embraco from Italy |
| Description | Table model |
| Frequency | 50Hz |
| Refrigerant | R404A/R290A |
| Mixture hopper | 8L |
| Cooling cylinder | 2.5L |
Instock
There are no reviews yet.