Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | <500ml |
| Power (W) | 1w, 12 |
| Brand Name | XMSJ, OEM OR LIFECODE |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Overseas Call Centers |
| Warranty | None |
| Application | Household |
| Power Source | Electric, Electric |
| App-Controlled | Yes |
| Private Mold | NO |
| Type | home ice cream maker |
| Capacity (Quart) | 2000 |
| Voltage (V) | 220 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | SU-581 |
| Function | Timer Function |
| Total capacity | 2000ml |
| Mixture volume | 800ml |
| pre freezing time | > 8 hours |
| Mixing time for ice cream | 20-40 minutes |
| Product name | household ice cream maker |
| product size | 20.4*20.4*23.8cm |
| Name | Home Ice Cream Machine |
| Usage | household, hotel |
| Certification | CB/CE/GS/LFGB |
Instock
There are no reviews yet.