Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 10 × 21 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | Mini Boat |
| Design | Speedboat |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | about 20 minutes; |
| Remote Distance | about 25 meters |
| Dimensions | 15.5*17*8.5cm |
| Charging Time | about 70 minutes |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 3.7V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
Instock
There are no reviews yet.