Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.436 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 16 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC boat, s13 |
| Design | Speedboat, Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels, 4 channels |
| Flight Time | 20mins, 10-13 minutes |
| Remote Distance | 50-60m, 50-60m |
| Dimensions | 23.8*7.6*7.3 cm, 23.8*7.6*7.3 cm |
| Max Speed | About 10kmh, 20kmh |
| Charging Time | 80-90mins, 80-90 minutes |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes, Yes |
| Material | Plastic, plastic, PU, RUBBER |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Charging Voltage | 3.7V |
Instock
There are no reviews yet.