Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.565 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 22 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | about 5 mins |
| Remote Distance | about 150 meters |
| Dimensions | 46.7*14*13CM |
| Max Speed | 55KM/H |
| Charging Time | about 3.5 hours |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 11.1V 2200mAh 30C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.