Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 34 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Warning | no fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HJ817 |
| Design | Speedboat |
| Flight Time | 2 hours |
| Remote Distance | 500meter |
| Dimensions | 61.2*34*27.5cm |
| Max Speed | 9KM/H |
| Charging Time | 2-2.5hours |
| Frequency | 2.4g |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JJRC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| attribute 1 | Remote Control Bait Boat |
| attribute 2 | rc bait boat |
| attribute 3 | Rc Fishing Boat 500m 7kg |
| attribute 4 | HJ817 boat |
| attribute 5 | HJ817 bait boat |
| attribute 6 | Remote control nest pulling net boat |
Instock
There are no reviews yet.