Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 48 × 65 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| place of origin | Jiangsu, China |
| model number | WS-G60 |
| capacity (cup) | 120 |
| dimensions (l x w x h (inches) | 40*39*48cm |
| power (w) | (1250W+1250W)2500W |
| voltage (v) | 100-200/220-240 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 2 years |
| type | capsule coffee maker |
| application | Hotel, Commercial, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | NO |
| Product name | Commercial Automatic Capsule Coffee Machine |
| Coffee type | Cappuccino.espresso.Americano.Milk Frother.Hot milk.Mocha |
| Keyword | capsule coffee machine |
| Power cable length | 1.5m |
| Tank capacity | 2.5L |
| Weight | 21kg |
| Usage | Semi-commercial |
| Feature | Warm cup function |
| Cleaning | Automatic cleaning |
| Logo | can be customized |
Instock
There are no reviews yet.