Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 45 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | B-SS-04 |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Product name | Oil Press Machine |
| Material | 304 stainless steel |
| Automatic Grade | Automatic |
| Type | Cold & Hot Pressing Machine |
| Plug | CN, US, EU, UK, AU, ZA, JP |
| Voltage | 110V/220V |
| Max Capacity | 20KG |
| Advantage | Energy Saving |
| Applicable Industries | hotels, Home Use, Food Shop |
| Oil type | Flax Seed Oil, Soybean Oil, Rap seed oil, Tea Seed Oil, Basil oil, SESAME OIL, Pinenut oil, sunflower seed oil, Almond Oil, walnut oil, Peanut Oil, Coconut Oil, OLIVE OIL, Palm Oil |
Instock
There are no reviews yet.