Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 25 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power | 1001-1600W |
| Capacity | 3-4L, 3.5L-5.5L |
| Model Number | CS9 |
| Brand Name | SUSWEETLIFE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Applicable objects | sunflower seed, rapeseed, sesame, peanut |
| Max power | 1800W |
| Type | Oil press |
| Rated power | 780W |
| Power supply voltage | 110V/220V |
| Waranty | After-sales service |
| Product type | Brand new |
| Feature1 | Press hydraulic |
| Feature2 | Press |
| Feature3 | sunflower oil |
| Feature4 | home business machines |
| Feature5 | olive harvesting machine |
| Feature6 | olive harvester machine |
| Feature7 | sesame oil |
| Feature8 | olive oil press |
| Feature9 | automatic transmission oil |
Instock
There are no reviews yet.