Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 32 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Max Capacity | 50 kg/h |
| Condition | New |
| Use | Peanut Oil |
| Type | Cold & Hot Pressing Machine |
| Automatic Grade | Manual |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Voltage | 220v |
| Weight | 2.4 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Material | Stianless Steel |
| Product name | Oli Press Machine |
| Function | Press Oil Seeds |
| Color | Silver |
| Advantage | Simple Operation |
Instock
There are no reviews yet.