Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 16 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Max Capacity | 0.5L-1L |
| Condition | New |
| Use | Peanut Oil |
| Type | Cold & Hot Pressing Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | 1000-1500g |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220V |
| Dimension(L*W*H) | 460*160*280 |
| Weight | 13 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Energy saving, Easy to Operate |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Material | 304 Stainless Steel |
Instock
There are no reviews yet.