Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 28 × 39 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Max Capacity | 30 kg/h |
| Condition | New |
| Use | Squeeze oil |
| Type | Cold & Hot Pressing Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | above 98% |
| Place of Origin | Chongqing, China |
| Voltage | 220V/110V, 220V/50HZ or 110V/60HZ |
| Dimension(L*W*H) | 42*18*32cm |
| Weight | 14 KG, 14kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Capacity | 3.1-4L |
| Power | Max 1500W |
| Product size | 42*18*32cm |
| Pre heating | 5 Min |
| Material | 304# & 316# stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.