Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 10 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | AA Battery |
| Warning | no fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 694 |
| Design | Fire Boat |
| Flight Time | 20min |
| Remote Distance | 50m |
| Dimensions | 32*10.5*10 |
| Max Speed | 8 km/h |
| Charging Time | 90min |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 3.7V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| attribute 1 | New RC Toy |
| attribute 2 | New Simulation Rescue Tugboat |
| attribute 3 | 2.4g Wireless Brushless High-Speed RC Toy |
| attribute 4 | Remote Control Captain Endurance Ship |
| attribute 5 | Kids Birthday Gift |
Instock
There are no reviews yet.