Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 40 × 80 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| video outgoing-inspection | Provided |
| core components | PLC |
| type | Time-control Machine |
| voltage | 220V/110V |
| power(w) | 1600W |
| weight | 17.7 KG |
| dimension(l*w*h) | 47.5*35.5*73.5cm |
| warranty | 1 Year |
| Product name | Food Dehydrator |
| Material | stainless steel |
| Grid diameter | 29.5cm |
| Temperature Ranges | 30-90℃ adjustable |
| Rated power | 1600W |
| Packaging size | 58.5*45.5*82.5cm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Gross weight | 20 kg |
| Timing | 0-24 hours adjustable |
| Condition | New |
| Applicable Industries | hotels, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use |
Instock
There are no reviews yet.