Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.77 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | DSB-04DA |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 300W |
| Capacity | <1L, 400ml |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Dobleuno |
| DOBLEUNO Model | DSB-04DA |
| Origin | Mainland China |
| Temperature adjustment | 45/85/100°C |
| Size | H14*D 9.2cm |
| Gear | 3 gear |
| Inner tank material | 304 stainless steel |
| Temperature adjust | 100°C/85C/45°C |
| Function1 | Boil water/make tea/coffee |
| Function2 | Dessert/keep warm/scented tea |
Instock
There are no reviews yet.