Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.803 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 32 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 4DSH-JianZhuiHuZui |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | ce |
| Material | aluminum |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | No |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1500W |
| Capacity | 4L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | DMWD |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.