Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 10 × 10 cm |
| Automatic Shut-off | no |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Function | Overheat Protection, Temperature control, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 5w |
| Capacity | <1L, 500ml |
| Heating Method | Built-in Heating Film |
| Voltage (V) | 5V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Battery capacity | 9000mah |
| Dimension | 214*92.3mm |
| Weight | 560g |
| Temperature setting | 37℃-40℃-45℃-50℃-55℃ |
| Voltage | 5V |
| Charging time | 3.5H |
| Constant temperature time | 15H(40℃) |
| Material of liner | Stainless steel 316 |
| USB port | Tyec C |
Instock
There are no reviews yet.