Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Kettle |
| Material | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Scale Mark | Scale Window |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base, CordLess |
| Power (W) | 1500W |
| Capacity | 1.7L, 1.7 Liters |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 110V |
| Brand Name | ZHUOYU |
| Origin | US(Origin) |
| Color | Stainless Steel |
| Special Feature | Indicator Light, Temperature Control, Programmable |
| Finish Type | Brushed |
| Voltage | 110V |
| Wattage | 1500 watts |
| Product Dimensions | 8.9"L x 6.2"W x 9.9"H |
| Material Feature | Cool Touch Handle |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Item Weight | 3.3 pounds |
Instock
There are no reviews yet.