Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | YK862T |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Automatic heat preservation |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1800W |
| Capacity | 1.7L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.