Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 18 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | ZDH-P16L3 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Scale Mark | Scale Window |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 600w |
| Capacity | 1-2L, 1.3L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Dobleuno |
| Origin | Mainland China |
| Function 1 | Automatic keep warm |
| Function 2 | Boil tea/boil water |
| Size | 230*173*278mm |
| Gear | 4 |
Instock
There are no reviews yet.