Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 100w |
| Capacity | <1L, 1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 12V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | HUC769394741K05 |
| Feature | Sustainable, Stocked |
| Coffee & Tea Tools Type | coffee kettle |
| Material | stainless steel |
| Production | coffee kettle |
| Product name | Gooseneck electric kettle |
| Size | Length:7.4in, Height:1.1in, Width:5.5in |
| Main material | ABS + 304 stainless steel |
| Power | 1200W |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Temperature departure | +-2C |
| Voltage | 100V-AU/110V-US/220V-EU/220V-UK |
| Temperature Range Setting | 104℉-212℉ (40℃-100℃) |
| Holding Time | 01: 00H~24: 00H (Default 08:00H) |
Instock
There are no reviews yet.