Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.781 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 23 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | Jan-14 |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | no |
| Model Number | PE3211 |
| Style | Thermal Insulation Electric Kettle |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | None |
| Heating Speed | <4 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Anti-dry Protection, Temperature control, Temperature support, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1000W(Included)-1500W(Not Included) |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Petrus |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.