Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | LY1200 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | No |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 200w |
| Capacity | 0.8L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 24V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Name | Car electric kettle |
| Voltage | 12V/24V |
| Power | 96/200W |
| Heating time | 12v60min/24v30min |
| Heating temperature | 98°C~100°C |
| Weight | 0.7kg |
| Inner tank material | 304 stainless steel |
| Function 1 | Temperature adjustment |
| Function 2 | Intelligent digital display |
| Function 3 | Three layers of anti-scald |
Instock
There are no reviews yet.