Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | Acetaldehyde |
| Power (W) | 1600W |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Model | F-2019 |
| Electric kettle after-sales services | Store three guarantees |
| Warranty period | Twelve months. |
| Production enterprise | Ningbo Zhuolang Shenghuo Dianqi Co., Ltd. |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| province | Zhejiang Province |
| prefecture | Ningbo |
| Electric kettle type | Conventional electric kettle |
| capacity | 0.2L |
| Additional features | Anti-dry burning, foldable, automatic power failure |
| Electric kettle heating speed | Less than 4 minutes |
| Electric kettle material | Nano heating film |
| place of origin | Chinese mainland |
| power | 1600W |
| Heating method | Electric heating tube heating |
| place of purchase | Chinese mainland |
| 3C certificate number | 2019010717243625 |
Instock
There are no reviews yet.