Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Power (W) | 1850w |
| Capacity | 1.7L, 1.7L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | XXYC HOME |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Electric Kettle Brand | Pingao |
| Model | 1302 |
| Electric kettle after-sales service | Shop's three guarantees |
| Province | Guangdong province |
| City | Jiangmen City |
| Heating speed of electric kettle | 4 minutes (inclusive)-6 minutes (inclusive) |
| Color classification | Navy blue |
| Electric kettle type | Regular Electric Kettle |
| Voltage | 220V |
| Production Enterprise | Pingao |
| Scale label | Scale window |
| Additional features | Automatic power off, anti-dry burning, mute |
| Electric kettle material | Stainless steel |
| Heating mode | Chassis heating |
| Thermostat type | British STRIX brand thermostat |
| Pot body layer | Single layer |
| Type of intelligence | Intelligence is not supported. |
| Power | 2200W |
| Purchase country | Mainland China |
| 3C certificate number | 2022180717035698 |
Instock
There are no reviews yet.