Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Certification | CCC |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Thermal | No |
| Power (W) | 1000w |
| Capacity | 5L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Dani Zhang |
| Origin | Mainland China |
| Big Kettle capacity | 4L |
| Little kettle capacity | 1L |
| Big kettle outer material | Plastic |
| Little kettle material | Ceramic |
| Big Kettle inner material | 304stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.