Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 35 cm |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 01 |
| Style | Electric Bottle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Temperature control, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 800W |
| Capacity | 3L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| LUOUPHEI Model | 01 |
| Origin | Mainland China |
| Temperature adjust | 45°C/55°C/65°C/75°C/85°C/95°C |
| Weight | 3kg |
| Function 1 | Boil water quickly |
| Function 2 | LED digital display |
| Function 3 | Dechlorination |
| Function 4 | Child lock |
| Function 5 | Split type |
| Size | 25*29cm |
Instock
There are no reviews yet.