Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 21 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1000w |
| Capacity | <1L, 1.5L |
| Heating Method | Underpan Heating, Underpan Heating |
| Voltage (V) | 6V |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Return and Replacement |
| Warranty | None |
| Style | Electric Kettle |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | Yes |
| Private Mold | NO |
| Material | Stainless steel, Stainless Steel + ABS |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Power | 1800 |
| Voltage | 220 |
| Place of Origin | China |
| Model Number | Smart Kettles Pro |
| Type | Portable Kettle |
| Control Type | Mechanical |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Weight | 1.3kg |
| Size | 204*145*235mm |
| Constant temperature control time | Up to 12hours |
| APP Support | Mi Home |
| Teperature Indicator Display | Visible |
| Scale Mark | Kettle Mark |
Instock
There are no reviews yet.