Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 11 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | >6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Temperature control, Digital display, Anti-dry Protection, Overheat Protection |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 500w |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | kbxstart |
| Origin | Mainland China |
| Power | 500W |
| liner material | 316 stainless steel |
| Name | portable electric kettle |
| Voltage | AC220V, DC12V, DC24V |
Instock
There are no reviews yet.