Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 40 × 33 cm |
| Type Number | T818 |
| CE | Type |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Not suitable for children under 6 years old |
| Power Source | Electric |
| Model Number | T818 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 5200mAh:About 3Hours;12000mAh:About 6Hours |
| Remote Distance | About 500M |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | About 60*38*21CM |
| Max Speed | 8-10KM/H |
| Charging Time | 5200mAh:About 8Hours;12000mAh:About 10Hours |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.