Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 22 × 33 cm |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | RP-A50B |
| Style | Electric Bottle |
| Certification | CCC, ce |
| Material | aluminum |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Anti-dry Protection, Temperature control, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 1600W |
| Capacity | 5L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Applicable | 3-5 people |
| Temperature adjustment | 40 °C/45°C/50°C/55°C/60°C/65°C/70°C/75°C/80°C/85°C/90°C/95°C/100°C |
| Gear | 14 |
| Function 1 | Appointment |
| Function 2 | Dechlorination |
| Inner tank material | 304 stainless steel |
| Function 23 | Automatic water discharge |
Instock
There are no reviews yet.