Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.549 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11 × 17 cm |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 8 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, CE |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | <4 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Water level indication, Temperature control, Temperature support, Digital display, Sound signal, Shutdown when removed |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base, CordLess |
| Power (W) | 600 |
| Capacity | 0.5 |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | RAF |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.