Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 100w |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 6V |
| Brand Name | DUTRIEUX, YINGXINGTAI |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Style | Electric Kettle |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | VIC-WBW10 |
| Control Type | Mechanical |
| Label Capacity | 10L |
| Real Capacity | 5.7L |
| Usage | Hotel Room Home Kitchen Restaurant |
| Tap | S/S Or PP |
| Color | Silver |
| Power | 1800W /1200W |
| Voltage | 220V~240V / 50Hz, 110V~120V / 60Hz |
| MOQ | 1pcs |
| Packing | Carton Box |
Instock
There are no reviews yet.