Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | YD-621H |
| Style | Health Preserving Pot |
| Certification | CCC, ce |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 500-1000W |
| Capacity | 1.2L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| Origin | Mainland China |
| Power | 600W |
| Function1 | 24h Appointment |
| Function 2 | Boil water/scented tea/fruit tea/ginger tea/ginseng tea/steamed tea/dessert/Waterproof stew/concentrated boiling/soak milk |
| Temperature adjustment | 40~90°C |
| Size | 190*165*235mm |
| Net weight | 1.47kg |
Instock
There are no reviews yet.