Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | KYSH-1875E |
| Style | Health Preserving Pot |
| Certification | ce |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Water level indication, Temperature control, Temperature support, Digital display, Sound signal, Shutdown when removed |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 800W |
| Capacity | 1.8L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.