Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 52 cm |
| Time to market | Feb-12 |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | 230V/50Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 2073 |
| Style | Electric Bottle |
| Certification | CCC, CE |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base, CordLess, 10L Water boiler |
| Power (W) | 1650 |
| Capacity | 10L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | SONIFER |
| Origin | Mainland China |
| Feature1 | Single layer |
| Feature2 | Stainless steel lid with lock |
| Feature3 | External water gauge |
| Feature4 | Plastic water tap |
| Feature5 | Cool touch handles |
| Feature6 | Stainless steel base |
| Feature7 | Indicator lights |
| Feature8 | Auto& reset table thermostat |
| Feature9 | Function: On/Off |
| Feature0 | Heating Keep warm |
Instock
There are no reviews yet.