Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 28 × 37 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Model Number | JCY3285BJH |
| Style | Thermal Insulation Electric Kettle |
| Certification | ce |
| Material | Plastic |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4 minutes(included)-6 minutes(included) |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 750w |
| Capacity | 5L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | DMWD |
| Origin | Mainland China |
| Water temperature | 45/55/65/85℃ |
| Liner | 304 Stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.