Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 28 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Warning | Please contact seller |
| Power Source | Electric |
| Model Number | GEEL-E26-PNP-R |
| Design | Speedboat |
| Flight Time | Please contact seller |
| Remote Distance | Please contact seller |
| Warranty | Please contact seller |
| Dimensions | 640*195*105mm |
| Max Speed | 70KM/h |
| Charging Time | 3-6h |
| Frequency | 2.4G |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Remote Control | No |
| Material | FIBERGLASS |
| Brand Name | TOUCAN RC HOBBY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.