Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | JP-B07 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection, Anti-dry Protection, Boil water/make tea/warm water/make milk |
| Thermal | Yes |
| Feature | CordLess |
| Power (W) | 300 |
| Capacity | <1L, 500ml |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | LUOUPHEI |
| LUOUPHEI Model | JP-B07 |
| Origin | Mainland China |
| Gear | 4 |
| Temperature adjustment | 45°C /60°C/80°C/100°C |
| Inner tank material | 304 stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.