Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 30 × 42 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 120V, 120 |
| Power (W) | 7w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Structure | Stand / Table |
| Housing | Plastic |
| Mixing Bowl Material | Stainless steel |
| Feature | Beater Ejector Button, Bowl-Lift Design, Tilt-Head Design |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Pouring Shield |
| Mixing Bowl Capacity | 5L |
| Number of Speed Settings | 6 speeds |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | MK-37bg |
| Product name | Multifunction Stand Mixer |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| MOQ | 1pcs |
| Motor | DC Motor |
| Speed | 6 Speed |
| Bowl | 5L Stainess Steel Bowl |
| OEM & ODM | Accetable |
| Color | Black |
| Plug | American Plug |
| Function | Dough Kneading + Beater + Egg Whisk |
Instock
There are no reviews yet.