Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 45 × 105 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 68*48*28cm |
| Accessories | Wire Whip, cut paste knife |
| Mixing Bowl Material | STAINLESS STEEL |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Model Number | 25kg capacity Dough Mixer |
| Feature | Beater Ejector Button, CordLess |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | CB, CE, RoHS, other |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 2200w |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| product name | Automatic Dough Mixer |
| motor speed | 1400r/min |
| principal axis speed | 40r/min |
| mix time | 3-10min |
| Dough Mixing capacity | 25kg (10-25kg) |
| power | 2200W |
| voltage | 220v 50hz |
| machine body | Stainless steel |
| Product number | GL0145 |
Instock
There are no reviews yet.