Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 29 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Speed Settings | 6 |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 44*29*43cm |
| Accessories | Dough Hook, Wire Whip |
| Housing | Alloy |
| Feature | Tilt-Head Design |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000W |
| Brand Name | SUENUN |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | Stir Chef Machine |
| Bucket capacity | 10L |
| Power | 2200w |
| Main functions | egg beater, cream maker, dough maker+film maker, stir meat filling |
| Timer function | optional |
| Mixing capacity of meat filling | 1-5kg |
| Maximum kneading amount | 3.5kg |
| Beat eggs quantity | 5-40 pieces |
Instock
There are no reviews yet.