Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 32 × 41 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Speed Settings | 6 Speed |
| Mixing Bowl Capacity | 5.5L |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 19.3×12.4×16.1 |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Pouring Shield, Wire Whip |
| Mixing Bowl Material | STAINLESS STEEL |
| Housing | Plastic |
| Model Number | E-1063C |
| Feature | Tilt-Head Design |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | CCC |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1300W |
| Brand Name | SUNATUR |
| Origin | Mainland China |
| What kind of motor is this? | Full copper motor |
| What are the benefits of pure copper motors? | Safe and durable |
Instock
There are no reviews yet.