Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 28 × 39 cm |
| Capacity | 350ml |
| Number of Speed Settings | 6 |
| Mixing Bowl Capacity | 5.5 |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 62*28*39 |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Pouring Shield |
| Mixing Bowl Material | STAINLESS STEEL |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Model Number | SF8098 |
| Feature | Beater Ejector Button, Bowl-Lift Design, Tilt-Head Design, All metal gear |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1400 |
| Brand Name | SONIFER |
| Origin | Mainland China |
| Feature1 | ball bearing |
| Feature2 | belt structure |
| Feature3 | low noise |
| Voltage | AC220-240 50/60HZ |
Instock
There are no reviews yet.