Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.047 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Speed Settings | 5 Speed |
| Mixing Bowl Capacity | 3.5L |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Wire Whip |
| Mixing Bowl Material | STAINLESS STEEL |
| Housing | Plastic |
| Model Number | SRZ-1053 |
| Feature | Beater Ejector Button, Tilt-Head Design |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | CCC |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 300W |
| Brand Name | SUNATUR |
| Origin | Mainland China |
| What is the size of the bowl? | 3.5L |
| Is this stand & hand mixer suitable for home or commercial use? | Suitable for home use |
| Suitable for what use? | Used for baking, making dessert cakes, etc. |
Instock
There are no reviews yet.