Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 27 × 36 cm |
| Number of Speed Settings | 6 |
| Mixing Bowl Capacity | 6L |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 14.5*9.5*12.5in or37*24*32cm |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Pouring Shield, Wire Whip, Juicing Accessories, Minced Meat Accessories |
| Housing | Plastic |
| Feature | Beater Ejector Button, Bowl-Lift Design, Tilt-Head Design |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | CE, RoHS |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000W |
| Brand Name | ZZUOM |
| Origin | Mainland China |
| Function | Juicing, stirring, mincing |
| speed control gear | 6 |
| rated voltage | 220-240V 50/60hz |
| Fuselage Material | PP+Stainless Steel |
| Number of applicants | 6 or more |
| rating | 1500W |
| Mixing bowl material | stainless steels |
| control method | mechanical mean |
| Cleaning method | Non-automatic cleaning |
| Mixing drum capacity | 6L |
| Specifications (length, width and height | 14.5*9.5*12.5in or37*24*32cm |
| weights | 6KG |
Instock
There are no reviews yet.