Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 21 × 32 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Speed Settings | 6+P |
| Mixing Bowl Capacity | 3.8QT |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 13.5×8.6×12.5 |
| Accessories | Dough Hook, Flat Beater, Mixing Bowl, Wire Whip |
| Mixing Bowl Material | STAINLESS STEEL |
| Housing | Plastic |
| Model Number | SM-C01 |
| Feature | Tilt-Head Design |
| Structure | Stand / Table |
| Certification | ETL, UL |
| Voltage (V) | 110-127V |
| Power (W) | 300W |
| Brand Name | Cheftronic |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.