Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.656 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 11 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cup Body Material | Glass |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | Electric Juicer |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 18000Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | Electric Juicer |
| Housing Material | TRITAN Material |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 0.5L-1L |
| Function | Automatic Pulp Ejection |
| Laying Method | Hand Held |
| Type | Centrifugal Juicer |
| Certification | CE |
| Power (W) | 201-500W |
| Capacity | <500ml |
| Brand Name | 3life |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.