Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 31 × 38 cm |
| Cup Body Material | STAINLESS STEEL |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | ETC-1C |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | <12000Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 19.3×9.1×13.6inch |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 0.5L-1L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Juicing |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | Manual |
| Certification | CE |
| Power (W) | 1w |
| Capacity | <500ml |
| Brand Name | RURIOO |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 110V/220V |
| Power | 370W |
| Sauce Output | 85% |
| N.W. | 8.5KG |
| Machine Size | 490*230*345mm |
Instock
There are no reviews yet.