Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 65 × 64 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cup Body Material | STAINLESS STEEL |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | other |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | > 2.001L |
| Function | Juicing |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | No Selection |
| Type | Hydraulic press |
| Certification | other |
| Power (W) | No |
| Capacity | >2500ml |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| product number | GL1892H |
| Product name | 40L hydraulic presser |
| Product height | about 900mm |
| Stainless steel barrel pore | 1.5x20mm |
| Filter barrel height | about 470mm |
| Filter barrel thicknes | 1mm |
| Barrel material | 304 stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.